Nasilje bez kazne u Šapcu

14. maj 15:27

Baš protesti protiv Rio Tinta i litijuma pretvorili su naš grad u ono što je sada u percepciji mnogi ljudi. Naš grad je dugi niz godina bio sinonim za nešto veća prava i slobode, demokratiju i slobodnu reč od ostatka Srbije. U poslednjih godinu dana, a naročito od kraja prošle godine, Šabac jeste sinonim za nasilje, bezakonje i gušenje slobode poternicama, motkama, bagerima i čekićima. Odsustvo reakcije državnih organa koji su plaćeni da ovakve pojave spreče, pre svih policije, tužilaštva i sudstva, smatra se najvećim uzrokom ovakvog stanja.
Podelite
 • Tokom jučerašnjeg dana, u prepodnevnim i popodnenvim časovima, elektronskom poštom su upućene pretnje o postavljenoj eksplozivnoj napravi, od ukupno 258...
  17. maj
 • Nastavlja se sa ulaganjem u putnu infrastrukturu na teritoriji grada Šapca. Danas je gradonačelnik dr Aleksandar Pajić boravio u Orašcu, gde je u toku...
  17. maj
 • Seminar za preduzetnike u proizvodnji jestivih pečuraka po principima "plave ekonomije" kao deo projekta SEED Step III u okviru Centra za kompetenciju u...
  17. maj
 • Direktor kampanje "Kreni-promeni" Savo Manojlović napustio je danas suđenje u Prekršajnom sudu u Beogradu zbog toga što, kako je naveo, novinarima nije...
  17. maj