Veće površine pod pšenicom
2. februar 11:24

U poređenju sa desetogodišnjim prosekom jesenje setve, površine pod pšenicom u Srbiji povećane su za pet odsto, saopštio je Republički zavod za statistiku. Prošle jeseni pšenicom je zasejano 780.554 hektara, što je u odnosu na 2019-tu godinu povećanje od 1,8 odsto. Posmatrano po kulturama, zasejano je više pšenice, raži i ovsa, a manje ječma i uljane repice.
-
Borba za opstanakSrpski seljak, kao vredan i čestit domaćin doveden je u situaciju da svoj proizvod i svoju egzistenciju brani životom. Za to što su...11. nov 2020.
-
O štetnosti paljenja žetvenih ostataka na poljoprivrednom zemljištu govorilo se na predavanju koje je u petak 21.avgusta 2020.godine održano u...22. avg 2020.
-
Zbog niske otkupne cene, domaći stočari kažu da nemaju nikakvu računicu i da je u ovakvim uslovima nemoguće opstati. Ono što bi moglo da pomogne jesu...16. avg 2020.
-
Iako već godinama stručnjaci apeluju da je paljenje strništa izuzetno štetno za zemljište, nije retka pojava da se i dalje tako uništavaju biljni...15. avg 2020.
Poslednje vesti
-
Elixir Zorka: Saopštenje za javnost
-
Održan sastanak studentske organizacije
-
Zašto su stanovnici Majura nezadovoljni filmom o njihovom mestu?
-
Ministarka u poseti Malom Zvorniku i Luboviji
-
Evropska zelena partija
-
Trideset šest priznanja Sportskog saveza
-
ŽKK "Duga" u borbi za opstanak u najvišem rangu
-
Medicinar sutra dočekuje Bekament
-
Vremenska prognoza - Šabac 28.02.2021.
-
Mame Šapca: Da sastanak sa gradonačelnikom bude otvoren za medije
-
Zavod za javno zdravlje: Odgovor dr Pavloviću
-
Pripema za početak radova na izgradnji auto-puta Ruma-Šabac-Loznica.